טיפים לניהול בית פתוח.

טיפים לניהול בית פתוח.

נכתב על ידי Alon (10/01/05, 19:07:17)

בית פתוח למה?
סביר להניח שסוכן הנדל"ן שלך ימליץ לערוץ "בית פתוח" על מנת להציג נכס למכירה, להודיע על מחיר חדש או פשוט להזכיר לקונים שהבית עדיין למכירה.


הזמנת השכנים:
שכנים יכולים להיות משווקים מעולים וביכולתם להזמין אורחים ולשמש כמליצי יושר של השכונה ומפיצים את העובדה שהבית עדיין עומד למכירה. יש להזמין את השכנים שעה אחת לפני שעת ההזמנה עבור שאר המוזמנים.


הצבת שלטים:
קונים פוטנציאלים מסיירים בשכונה בסופי שבוע בחפשם אחרי מקום שבו הם ירוצו לגור, סוכן נדלן אמור לדעת כיצד לגרום להם לעצור ליד הבית שמוצע למכירה.  יש להציב שלט "בית פתוח" בקרבת הצמתים המרכזיים שליד הנכס.  על סוכן הנדל"ן להכיר את החוקים המקומיים באשר להיכן ולכמה זמן מותר להציב שלטים מסוג זה.


חלק גלויות/פרוספקטים ודפי מידע:
סוכן הנדל"ן צריך לחלק למוזמנים מידע בנוגע לנכס, כגון מחיר, מאפייני הנכס, השכונה, ומידע רלוונטי אחר כמו קירבה למרכזי קניות, כבישים מרכזיים, בתי ספר בתי כנסת וכ"ו. תמונות מסייעות לקונה הפוטנציאלי לזכור את הבית.
יש לכלול בדפי המידע, דוח בדיקה אחרון ורשימת שיפורים שנעשו בנכס, כמו מתקנים ואבזרים חדשים שהוספו. על סוכן הנדל"ן המנוסה לדעת גם כיצד לחשוף לקויים משמעותיים בנכס.


פעולות הכנה:
יש לוודא שהצד החיצוני של הנכס נראה מושך ככול הניתן.  כמו להשקות ולקצץ את הדשא, לגזום עצים, ולעקור צמחייה שוטה, לשתול פרחים צבעוניים. יש לאחסן אופניים, ציוד גינון וצעצועים של ילדים להוציא את הרכב מהדרך כדי לספק חנייה. בנוסף יש לגרום לתחושת קבלת פנים מסבירת פנים החל מדלת הכניסה. צביעת הקירות יכולה לחולל פלאים.


מכירה נאה ונקייה:
קונים פוטנציאלים ירצו לסקור ולבחון את כל חלקי הבית, כמו: חדרי שינה, חדרי אמבטיה, המקלט והמוסך. חובה ליצור אווירה חיובית עבור הקונה הפוטנציאלי. יש לסלק כל אי סדר ולוודא שכל האורות בבית פועלים. סוכן הנדל"ן יכול להציע לאפות עוגיות כדי לפזר ריח נעים בבית.


תן לשמש להאיר:
חדר שמואר בשמש טבעית משפר את האטמוספרה. אם אפשר לתזמן את שעות הבית הפתוח בשעה שהשמש מאירה בכי טוב את הבית זה דבר שכדאי להבאי בחשבון. אם רק בחוץ הפוך את הבית לחמים ונעים – שקול להבעיר את האש באח, או להפעיל מזגן בטמפרטורה חמימה. במזג אויר חם אפשר לפתוח את החלונות ולאפשר לרוח קלה לחדור לבית.


להיום שם או לא להיות שם?
באופן אידיאלי, המוכר לא צריך להיות נוכח "בבית הפתוח" אחרי הכל קונים פוטנציאלים ירצו לבחון את הבית בעין ביקורתית. מוכר הדירה יכול להיות בטוח שסוכן נדל"ן מקצוען ישווק את הבית בצורה אובייקטיבית ויענה לכל השאלות ויחזרו לכל הקונים הפוטנציאלים שיגלו עניין בנכס.


----------------------------------------------
מתורגם על ידי: אלון רחמים - נדלנים.נט